Kastani 127a korterelamu

Kastani 127a korterelamu arhitektuurne lahendus kasutab modernses võtmes viilkatuse ja puitvoodriga viimistletud 19. ja 20. sajandi vahetusel ehitatud üürikorteritega majade elemente. Hoone kavandamisel ei ole kopeeritud ajaloolisi detaile, vaid järgitud on piirkonna hoonetele omaseid tunnuseid ja nii sobitub uus korterelamu sujuvalt juba välja kujunenud ilmega miljööalasse. Kavandatud hoone on kahe täiskorruse ja osaliselt kaldlagedega katusekorrusega 9 korteriga elamu. Hoonet ilmestavad raudtee poolt vaadates igale korterile planeeritud rõdud-terrassid ning põhikatusest kõrgemad vintskapid, mis annavad katusekorruse tubadele kõrgust ja avarust. Korterelamu Kastani tänava poolset sissepääsudega fassaadi ehib kogu trepihalli ulatuses kõrguv avar klaaspind.

Fassaadid on viimistletud helehalli tooni vertikaalse laudisega. Katusekatteks on tumehall Ruukki Classic profiilplekk, mis osaliselt jätkub ka fassaadikattena ning lisab välisviimistlusele aktsenti. Hoonele on projekteeritud kolmekordse paketiga puidutooni miljööalasse sobituvad puitaknad, mille raamide soe välimis on kontrastiks pigem monokroomsele fassaadlahendusele. Puidutooni võred on lisaks ette nähtud ka trepikojapoolse fassaadi ilmestamiseks ja privaatsuse lisamiseks I korruse korteritele. Rõdud on piiratud neutraalsete tumehallis metallraamis puitprusspiiretega.

Ka korterites sees annavad muidu heledale ja modernsele siselahendusele ilmet sooja puidu tooni aknaraamid. Nendega sobituma saab valida tammespooniga siseuksed ja sooja tooni naturaalse tamme laudparketi. Vannitubades on kasutatud kvaliteetseid keraamilisi täismassplaate ning sanitaartehnikat.

Hoonet kütab kvaliteetne õhk-vesi soojuspump, hoonesiseselt on projekteeritud kõik ruumid reguleeritava põrandaküttega. Energiatõhususele aitavad kaasa korteripõhised soojustagastusega ventilatsiooniagregaadid. Kliendi soovi kohaselt on võimalik ka korteripõhiste jahutusagregaatide paigaldus. Hoone on projekteeritud B-energiaklassi.